Lähis-Idas vaimsus
Märgates, mis toimub globaalsel tasandil, tekib arusaamine, et toimub suurem mäng inimeste teadvuse ja tõega, mida meile on näidatud. Farsi keeles, mida kõneldakse Iraanis, on teada tuntud termin toortoitlaste kohta, kes söövad ainult elavat ja vägivallatut toitu. Sest antud kultuuris on tuhandeid aastaid söödud värsket ja elavat toitu. Kuid vaadates, mida Lääne meedia esitleb Lähis-Idas toimuva kohta, tekib hämming. Loomulikult on seal toimumas mitu kriisi, kuid peame meeles, et need on aluse saanud Läänemaailma ahnusest.
Ma ei väida, et seal elavad inimesed ideaalselt ja õigesti, kuid toon välja, et meie Euroopalik elulaad ja Lähis-Idas olev maailmavaade võiksid teineteiselt paljugi õppida. Liibüa riigipööre algas sellest, valitseja keeldus naftat müümast hea hinnaga Euroopale, Araabia kevad sai alguse sellest, et valitsejad keeldusid läänelikku elulaadi vastuvõtmast, kuid Nato ja Ameerika soovisid sealt raha saada.
Jälgides kogu olukorda, siis tekivad küsimused, kas on toimunud mingisugune teadvuselangus või toimub mingisugune meedia manipulatsioon, et suuremat kollektiivi vägivallale õhutada.
Hetkel toimuv kriis Afganistanis on ehe näide sellest kuidas, võivad uinuda hinged kehas. Hetkel valitsust loov organisatsioon Taliban keelas eelmisel valitsusajal kõiksuguse muusika Afganistanis kuigi iga inimene on helisev olend, kelle sees kõlab laul (pean veel mainima, et mina pole mitte mingi autoriteet võtmaks sõna, sest olen üleskasvanud heaolu ühiskonnas ja ei tea, mida tähendavad tõelised kannatused elus).
Võin tuua paralleeli meie Eestlusest antud olukorrale kuna meil toimus laulevrevolutsioon. Eesti rahvas laulis end vabaks opressiivse võimuga diktatuuri alt. Ühine koorilaul aitab vabastada ja luua suuri muutuseid ühisteadvuses. Kuid meie laulupeod toimusid juba enne Nõukogude aega! Ja, vaimuvaesus tekitab vägivalda nagu Lähis-Idas on näha, kuid see pole seal alati nii olnud.
Viimaste aastakümnete konfliktid Lähis-Idas on seotud naftaga, kui USA on soovinud globaalset võimu tugevdada. Ameerika on olnud eestvedaja globaalset diktatuuri loomisel. Nöörides lihtsaid inimesi, kes on mähitud poliitiliste konfliktide keerisesse. Süürias hakkas kodusõda kolmandat aastat kestnud näljahäda (lisaks head suhted Venemaaga) tõttu. Afganistaanis ehitas Ameerika üles terroristliku organisatsiooni ja tungis hiljem sõjaväega riiki ning lõpuks lahkus sealt jättes maha tohutu segaduse.
Kuid mitte ükski asi pole olnud inimeste pärast, vaid hoopis võimu ja ahnuse tõttu. Üks esimesi kokkuleppeid, mida praegune USA president tegi, oli relvamüük Araabia Ühendemiraatidesse. Riik, mis esimesena tunnistas Talibani võimu.
Kuid see pole asja tuum, sest poliitika on kurjus ja meil on vaja õppida nägema inimeste selle kõige taga. Hoopis soovin toonitada, et sealsed rahvad on omanud ja siiani omavad tohutult kaunist vaimujõudu loomaks ilu.
Pärsias on tuhandeid aastaid kasutatud kauneid tekstiile, Lähis-Ida eri rahvaste muusikalised traditsioonid jne.. Kuid üks asi muudab inimesi rahutuks ja see on nälg, kuid nälga saab kustutada osavalt kõrbe taastades läbi jõgedes leiduva muda. Selle jaoks on vaja tuua tähelepanu naftalt elavale loodusele ja inimesel endale, sest meie Läänes soovime näidata sõrmega, et Lähis-Idas on pimedus, kuid tegelikult on asjad hoopis palju mitmekülgsemad.
Võiksime hoopis mõista, et muusika on see, mis meid ühendab ja aitab inimestel mõista teineteist. Hetkel viiruse tõttu taheti keelata avalikke esinemise ehk muusikat, millega me tõstame oma hinge. Keelamine on kiirtee langusele, sest tegelikult me elame nii öelda nähtamatu opressiivse kontrolli all.
Öeldakse, et me laulsime end vabaks, kuid meile toodi nähtamatu diktatuur, mille egregoriks on rahajumal. Me oleme näiliselt vabad. Ja, tegelikult meie meedia õpetab meid näitama sõrmega endale natukene võõraste kultuuride peale, öeldes, et seal on halvemini kui meil. Araabias rikutakse inimõiguseid, kuid ka meil rikutakse inimõiguseid ja häbistatakse inimkehasid (mingi hetk tuli välja, et paljude pankade pensionifondid on suunatud pornograafilise tööstuse suunas).
Minu sõnum teile on see, et kõik pole must-valge, vaid värvilisem nagu Indiaanlaste peakatted või Pärsia põlisrahvaste riided, sest tegelikult teadmatus ühiskonnas on viimase sajandi fenomen. Usun, et me oleme võimelisemad rohkemaks, kui läbinähtav jälk vägivald, kuid meil on vaja õppida austama üksteist ja seda, mis tundub algul võõras ja tundmatu.
Liitu meie Toortoitumise Meistriklassiga: SIIT
Meil on grupp Söö 50% rohkem värsket: SIIN
Telli omale helirännak: SIIT
Lisaks viisime asja inglise keelde Skool platvormile: SIIN